
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 6 pF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Tolerance | 0.5 pF |
| Voltage Rating | 50 V |
| Dielectric | C0G (NP0) |
| Packaging | Reel |
Stock: 927
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02426
Ext.Price$0.02426
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02426 | $0.02426 |
| 10 | $0.01213 | $0.12130 |
| 50 | $0.00933 | $0.46650 |
| 100 | $0.00718 | $0.71800 |
| 500 | $0.00630 | $3.15000 |
| 1000 | $0.00553 | $5.53000 |
| 3000 | $0.00514 | $15.42000 |
| 5000 | $0.00478 | $23.90000 |
| 10000 | $0.00444 | $44.40000 |
| 30000 | $0.00413 | $123.90000 |
| 50000 | $0.00384 | $192.00000 |
| 100000 | $0.00356 | $356.00000 |
